Artykuły:


Kostka granitowa

Coraz częściej goszcząca w domach jednorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej kostka Granitowa to prawdopodobnie najtrwalszy materiał na bruk, a w dodatku całkowicie ekologiczny. Pozyskiwany naturalnie, poddany późniejszej obróbce świetnie nadaje się do tworzenia wszelkich chodników, ścieżek pieszych, podjazdów, tarasów itp.

Kostka granitowa jest odporna na erozje. Nie wsiąka wody dzięki temu w zimie mróz jej nie zagraża jak to się dzieje w przypadku kostki betonowej.

Tarasy, podjazdy i chodniki można wykonać zalewając szczeliny pomiędzy kostką specjalną fugą lub zasypując piaskiem kwarcowym.

Można układać dowolne wzory oraz mieszać kolory. Jednak z uwagi na naturalne pochodzenie kostki ich ilość jest mocno ograniczona. Występują w zasadzie kolory: szary, rudo-szary, granatowy oraz brązowy.

Cena kostki granitowej w obecnych czasach jest niewiele wyższa od kostki betonowej, za to trwałość bije na głowę wszelkie wyroby betonowe.

Przede wszystkim kostka granitowa nie blaknie od słońca, jak było wspomniane wyżej kostka granitowa nie jest narażona na erozję.

© 2022 itever.eu
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm